Bozüyük İmkb Anadolu Lisesi, Ulusal Tiyatro Festivaline Katılacak

Haber Tarihi : 09.04.2014 15:43:27 Bilecik’in Bozüyük ilçesinde İMKB Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü, Güngör Dilmen’in 'Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını' adlı oyunuyla Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’nun bu yıl 21.'sini düzenleyeceği “Liseler Arası Ulusal Tiyatro Festivali”ne katılmaya hak kazandı.
A +   A -


Türkiye genelinde başvuru yapan okullar arasında festivale katılmaya hak kazanan 25 okul arasında yer alan Bozüyük İMKB Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü, oyununu 16 Nisan’da çekilecek kura sonucunda Mayıs ayı içinde belirlenecek bir günde Antalya Şehir Tiyatroları’nın tarihi salonunda jüri ve Antalyalı tiyatro severler önünde sergileyecek. Bilecik ilini temsil edecek İMKB Anadolu Lisesi, 'Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını' adlı oyuna 21 öğrenciyle müzikal bir tarzda sunulmak üzere hazırlandı.

İMKB Anadolu Lisesi 2011 Yılında da 'Puşide-i Siyah' adlı oyunla 18.'si düzenlenen festivale katılmaya hak kazanmış ve 4 ödülle geri dönmüştü. Ayrıca Tiyatro Kulübü öğrencileri, oyunlarını 18 Nisan 2014 Cuma günü saat 20.00’de Bozüyük Halk Eğitim Merkezi Salonun’da da Bozüyük seyircisinin önüne çıkaracak.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !