Bozüyük Sebze Üreticileri Birliği Tarım Fuarında

Haber Tarihi : 06.02.2018 12:59:51 Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Sebze Üreticileri Birliği üyeleri, İzmir’de düzenlenen tarım fuarına katıldılar.
A +   A -

Avrupa’da 2. büyük tarım fuarı olan organizasyona Bozüyüklü bir çok çiftçi katıldı.

Türk üreticilerini dünya pazarıyla buluşturan 13. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, fuar süresince bir çok yerli ve yabancı çiftçileri ağırladı. 60 ülkeden 850 katılımcı, 2000’i aşkın marka ve yaklaşık 300 bin ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen fuar çiftçiler tarafından gezildi. Fuara katılan Bozüyüklü çiftçiler, yeni toprak işleme ve ekim makineleri, gübre teknolojileri, tohum çeşitleri, hayvansal üretim ekipmanları, sulama sistemlerinin yanında iki oturum şeklinde yapılan hayvan bakım eğitim seminerlerine katıldı.

Bozüyük Sebze Üreticileri Birliği tarafından yapılan açıklamada kadın çiftçilerin daha aktif çalışabilmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler. Açıklamada "Birlik olarak fuara gitme amacımız hanım çiftçilerimizin fuara katılmasını sağlamaktı ve amacımızın yüzde yirmisine ulaştık. Önümüzdeki yıl fuar için hanım çiftçilerimizin katılımının daha çok olacağına inanıyoruz. Ayrıca fuara katılan hanım çiftçilerimiz fuar fırsatlarını daha iyi değerlendiriceklerini belirttiler" dedi.