Bozüyük'te 3. Tiyatro Festivali Heyecanı Başlıyor

Haber Tarihi : 02.11.2017 12:30:06 Bozüyük Belediyesi tarafından “Tiyatro Festivali Metristepe Kültür Merkezi’nde İzlenir” sloganı ile düzenlenen Bozüyük Uluslar arası Tiyatro Günleri 4 Kasım 2017 Cumartesi başlayacak ve 26 Kasım 2017 Pazar günü sona erecek.
A +   A -

Birbirinden değerli, özenle seçilmiş toplam 23 oyunun yer alacağı tiyatro günleri boyunca sanatın kalbi Bozüyük’te atacak. Kültür Bakanlığı desteği ile bu yıl üçüncüsü yapılacak olan ve her defasında artan izleyici kitlesi ile gelişen Bozüyük Tiyatro Günlerinde 2 ülke ve 7 şehirden 9 tiyatro gurubu sahne alırken 5’i çocuk oyunu olmak üzere toplam 23 oyun sahnelenecek. Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik olan çocuk oyunlarında öğrencilerin Metristepe Kültür Merkezi’ne ulaşımları belediye otobüsleri ile ücretsiz olarak sağlanacak. 5 Çocuk oyununun 13 gösterim ile çocuklarla buluşacağı festivalde yetişkinler için ise 18 farklı tiyatro oyunu 19 gösterim ile seyircisi ile buluşacak. 7’den 70’e herkese hitap eden, çok çeşitli konuların ele alındığı, sadece eğlendirmek için değil, güldürürken düşündüren, yoğun emek verilerek hazırlanmış birbirinden değerli oyunların yer aldığı Tiyatro Günleri 21 gün boyunca Metristepe Kültür Merkezi’nde tiyatro severler için ücretsiz olarak sahnelenecek. Oyun biletleri ise bir gün önceden Metristepe Kültür Merkezi’nden temin edilebilecek. Tiyatro Günleri Haldun Dormen komedisi olan “Sevgilime göz kulak ol” komedi oyunu ile başlayacak.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Tiyatro Festivali ile ilgili olarak festivalde yer alacak oyunların seçiminde hassas davrandıklarını belirten Başkan Bakıcı “Tiyatro Metristepe Kültür Merkezi’nde İzlenir” diyerek tüm tiyatroseverleri festivale davet etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !