Bozüyük'te Gebe Okulu Açıldı

Haber Tarihi : 31.10.2014 Bilecik’in Bozüyük ilçesi Devlet Hastanesinde anne adaylarının gebelik döneminde bilgilendirilmeleri amacıyla gebe okulu açıldı.
A +   A -


Bilecik genelinde ilk kez Bozüyük Devlet Hastanesi bünyesinde açılan gebe okulunda birçok özel hastanede yer alan ve ücretli bir şekilde verilen hizmetlerin tamamı uzman doktor ve ebeler eşliğinde ücretsiz bir şekilde verilecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, anne adaylarının gebelik döneminde bilgilendirilmelerinin bir annelik hakkı olduğunu söyledi.

Keskin yaptığı açıklamada, "Anne ve bebekler, sağlık hizmetleri açısından risk altında bulunan ve öncelik tanınması gereken iki önemli grubu oluşturmakta olup özellikli hizmet almaları gerekmektedir. Her kadının üreme sağlığı kapsamında gebelik, doğum, doğum sonu ve yeni doğan bebeklerin bakımı konusunda yeterli eğitim ve bilgi alma hakkı vardır. Anne adayının gebelik döneminde bilgilendirmek bir annelik hakkı olarak değerlendirilmelidir. Bu kapsamda; Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı ile; tüm gebelerin, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmaları ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak, anne ve baba adaylarına normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda bilgi ve beceri kazandırmak amaçlanmıştır. Tüm hizmetlerimiz ücretsizdir. Gebe Bilgilendirme Sınıfımızda konunun uzmanları bireysel ve grup eğitimleri vermektedir." dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !