Bozüyük'te Yılın Şoförü Ödüllendirildi

Haber Tarihi : 09.05.2019 16:54:33 Bozüyük ilçesinde, Karayolu ve Trafik Güvenliği Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında yılın şoförü ödüllendirildi. Bu yılki değerlendirmeler sonunda yılın şoförü otobüs şoförü Kadir Uslu oldu.
A +   A -

Düzenlenen program ile yılın şoförü ödülü sahibini buldu. Programda konuşan İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, “Hafta bu yıl ülkemiz genelinde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile, “Yaya Öncelikli Trafik Güvenliği” teması kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenerek kutlanıyor. Bakanlığımız, 2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan edilmesi dolayısı ile 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 74’ncü maddesinde yapılan düzenleme ile “Sürücülerin kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama ve geçmek üzere olan yayalara durarak yol verme” zorunluluğu getirmiştir. Ülke genelinde farkındalık faaliyeti yapılması için yıl boyu devam edecek kampanya başlatılmıştır. Bahse konu Kanun değişikliğiyle artık trafik düzeninde anlayış değişikliğine gidilmiş ve yaya öncelikli trafik düzenine geçilmiştir. Bu çerçevede tüm sürücülerimizin yayalara geçiş önceliği vermesi ve saygılı olması trafik güvenliği açısından doğru bir davranış olacaktır. Araç sürücülerin yaya ve okul geçitleri ile kavşak giriş ve çıkışlarında yayalara geçiş önceliğini verilmemesi nedeni ile meydana gelen trafik kazalarında kusurlu olacağını hatırlatmak isterim. En değerli varlığımız olan insanımızın hayatını kaybetmesine ve milli servetimizin kaybına neden olan trafik kazalarının önlenmesi; trafik kurallarına uyulmasına, trafik ortamında saygılı olunmasına ve aracı kullanırken yapılmaması gereken davranışlardan uzak durulmasına bağlıdır. Bu nedenle tüm hemşerilerimizin trafik kurallarına uymalarının, öncelikle kendi can güvenlikleri, huzurlu ve güvenli yaşamaları için gerekli olduğunu bir kez daha hatırlatır, herkese kazasız ve sağlıklı güzel günler dilerim” dedi

Konuşmanın ardından yılın şoförü Kadir Uslu’ya plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

Programa; Kaymakam Hasan Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Aktay, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, Belediye Başkan yardımcıları, Trafik Tescil ve Denetme Büro Amir Vekili Komiser Hakan Kuşçu, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Ünal ve yılın şoförü Kadir Uslu katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !