Bozüyük Tso'nun Borsab Raporu

Haber Tarihi : 02.10.2013 13:19:12 Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Bozüyük’te faaliyet gösteren firmalar içerisinde, yeni yatırım fikri olanlar ile yine bu konuda arsa ve alan sıkıntısı çeken firmaların görüş öneri ve taleplerini içeren bir rapor hazırlandı.
A +   A -

Hazırlanan rapor milletvekilleri, İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına iletildi.
Bozüyük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent, konu ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Buğra Levent açıklamasında “Üyelerimizden zaman zaman odamıza iletilen mevcut Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (BORSAB) arsaların metrekarelerinin çok büyük olduğu, daha küçük alanlarda yatırıma imkan verecek alanların açılması yönündeki talepler Odamız Yönetim Kurulu üyeleri tarafından müzakere edilip değerlendirilmiştir. Yönetim Kurulu'muzda yapılan görüşmeler sonrasında odamıza kayıtlı firmalarımızın yatırım taleplerinin tespit edilmesi yönünde bir çalışma başlatılmış, ardından bu çalışma ilçemiz Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’na da iletilerek genişletilmiştir.

Yapılan çalışmalar sonrasında Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası ve Bozüyük Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı 49 firmadan 153 bin 920 metrekare kapalı alan olmak üzere toplam 298 bin 60 metrekare yatırım alanı talebi alınmıştır. Firmalardan gelen yatırım planları, sektörler ve yatırım alanı ihtiyaçlarına ait detaylar bir rapor halinde başta Sayın Milletvekillerimiz olmak üzere İlçemiz Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına iletilmiştir.
Bu konuda destek ve yeni alternatif yatırım alanları ile mevcut BORSAB Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi'nde imar revizyonuna gidilerek daha küçük metrekareler üzerinden yeni yatırım alanlarının açılması talep edilmiştir" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !