Bozüyük Yeni Hastaneye Kavuşuyor

Haber Tarihi : 01.08.2018 15:31:20 Bozüyük ilçesi Yeşilkent Mahallesi’ne yapılacak yeni hastanenin ihalesi Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldı. İhale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte önümüzdeki günlerde zaman kaybetmeden inşaat çalışmalarına başlanacağı belirtildi.
A +   A -

Yeşilkent Mahallesi Musa Pınarı mevkiinde Çağlar Sitesi ile çevreyolu kenarındaki alana yapılacak yeni hastane ile 3 ayrı yerdeki hastane sıkıntısı sona erecek. Tüm bölümlerin tek bir binada toplanacağı yeni hastanenin tamamlanması ile birlikte vatandaşlar her türlü sağlık hizmetini tek çatı altında alabilecek.

Yeni hastanenin yapım ihalesinin gerçekleştirilmesi ile ilgili konuşan Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, “Bozüyük hastanesine kavuşuyor. 3 ayrı hastane derdine son verecek 250 yataklı devlet hastanemizin yapım ihalesi Sağlık Bakanlığımız tarafından yapıldı. Tüm hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun. Bozüyük güçleniyor” dedi.

Konu hakkında bir açıklama da Bozüyük Devlet Hastanemizin bugün ihalesini gerçekleştirdik. İnşallah en kısa zamanda müteahhidi belirlenip hızla yapımına başlayacağız. Bozüyük Devlet Hastanemizin ihalesi ve hastanemiz Bozüyüklü ve tüm Bilecikli hemşehrilerime hayırlı olsun diyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha iyiye daha güzele."

Yeşilkent Mahallesi’nde Musapınarı mevkii ile Çağlar Kent arasında çevre yolunun hemen kenarında kalan toplamda 52 bin metrekarelik alana yapılacak olan yeni hastane, 200+50 yataklı olarak inşa edilecek. Yeni hastanede Palyatif Bakım Merkezi, Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi ile Diş Protez Merkezi yer alacak.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !