Bozüyüklü Sporcu Tokyo'da Ülkemizi Temsil Edecek

Haber Tarihi : 05.06.2018 17:42:14 Bozüyüklü teakwondo sporcusu Aybüke Levent, Dünya Üniversiteler Arası Karate Turnuvasında ülkemizi temsil edecek.
A +   A -

Elazığ Fırat Üniversitesi’nde düzenlenen Üniversiteler Arası Karate Şampiyonası’na katılan İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencisi Aybüke Levent, 68 kiloda altın madalya kazanarak, Dünya Üniversiteler Arası Karate Turnuvasına katılmaya hak kazandı. Aybüke Levent bu başarılı sonuçla 19-22 Temmuz tarihlerinde Japonya’nın Başkenti Tokyo’da düzenlenecek olan turnuvada Bozüyük’ü ve Türkiye’yi temsil edecek.

Tokyo yolculuğu öncesi kendisini ziyaret eden Aybüke Levent’i tebrik eden Belediye Başkanı Fatih Bakıcı; "Bozüyük’te sporun ve sporcuların gelişmesi için yaptığımız çalışmalar devam etmektedir. Bizim için en büyük ödül ilçemizde yetişmiş bir sporcunun ileride Aybüke Levent kardeşimiz gibi iyi yerlere gelmesidir. Kendisine Temmuz ayındaki turnuvada başarılar diliyorum. Bize bu mutluluğu yaşattığı için kendisini tekrar kutluyor ve teşekkür ediyorum" dedi.