Çocuklar Festivalde Hem Yarıştı Hem Eğlendi

Haber Tarihi : 22.04.2013 13:35:49 Bilecik'in Bozüyük ilçesinde düzenlenen Çocuk Festivali’nde çocuklar iki gün boyunca birbirinden neşeli yarışmalarda kıyasıya mücadele ederken kimisi hünerlerini sergiledi kimisi de şişme oyun guruplarında doyasıya eğlendi.
A +   A -

Bozüyük’te çocuklar bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ilk kez düzenlenen Çocuk Festivali ile coşku içerisinde kutluyor. Bozüyük Belediye Başkanlığı tarafından çocuklara 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı armağanı olarak düzenlenen Çocuk Festivali’nde çocuklar iki gün boyunca Cumhuriyet Meydanı’na yerleştirilen oyun guruplarında doyasıya eğlenerek düzenlenen birbirinden eğlenceli yarışmalarda birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Yoğun ilgi gören festivalde yüz boyamada uzun kuyruklar oluşurken çocuklar rengarenk boyanan yeni yüzlerini çok sevdi. Dev kaydırakta neşe içerisinde oynayan çocuklar şut becerilerini geliştirdiler ve tırmanma piramidinde zirveye ulaşmanın tadını çıkardılar. 4’lü salto trombolin ile zıplayarak büyük bir heyecan yaşayan çocuklar aynı zamanda keman çalarak hünerlerini de sergilediler. Palyaço ve tahta bacak gösterileriyle de neşeli dakikalar geçiren çocuklar unutamayacakları bir 23 Nisan bayramı yaşadılar.

Önümüzdeki yıllarda da devam ettirilerek geleneksel hale getirilmesi planlanan 1. 23 Nisan Çocuk Festivali, 23 Nisan Salı günü akşamı saat 20:00’de Belediye Düğün Salonu'nda sergilenecek olan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler adlı çocuk oyunu ile sona erecek. Ayrıca yine festival kapsamında Belediye Kültür Merkezi’nde açılan, Çanakkale Savaşı’nda kullanılan Savaş malzemeleri, silahlar ve mühimmatların sergilendiği “Çanakkale 1915 Gezici Müzesi”de 23 Nisan 2013 Salı gününe kadar ziyaret edilebilir.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !