Dağda Kedisiyle Mahsur Kalan Bekçiyi Afad Kurtardı

Haber Tarihi : 02.01.2015 11:19:04 Bilecik'in Yenipazar ilçesindeki bir mermer ocağında bekçilik yapan ve yoğun kar yağışı ve elektriklerin kesilmesinden dolayı dağda mahur kalan vatandaş, sürdürülen çalışmalar sonucu kurtarıldı.
A +   A -


Kuşça ile Akköy arasında bulunan mermer ocağında kedisiyle birlikte karanlıkta aç ve soğukta mahsur kalan Satılmış Karaçelebi, 112 Acil Servisi arayarak yardım istedi. Sağlık biriminin durumu Bilecik
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne (AFAD) bildirme üzerine ekipler harekete geçti. Belediye Başkanı İlhan Özden'den mağduru kurtarabilmek için araç yardımı istedi. Belediye araç parkında yaklaşık 10 kilometre yolu açabilecek araç bulunmadığından, olay yerine yakın bir başka mermer ocağı şirket yetkilisi Murat Yaman'dan paletli kepçe istedi.
AFAD Başkanı Hayri Demirel'in bizzat katıldığı operasyonla saatler sonra Satılmış Karaçelebi, kedisi ile birlikte kurtarıldı.

SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNDEN TEŞEKKÜR
Satılmış Karaçelebi, sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında yaptığı açıklamada, "Mutlu akşamlar canlar. Üç günlük bir dağ başı mağduriyetinden sonra AFAD ve Belediye Başkanımız sayın İlhan Özden beyin yoğun gayretiyle kurtarıldık. Salı günden bu tarafa maalesef Yenipazar Eskişehir yolu kapalı. Hani derler ya nerede bu devlet. Biz hiç öğle düşünemedik. Ekiplerine sonsuz teşekkür ederiz. Bize bir metre karın altında yetiştiler'' diye belirtti.