Düzmeşe ve Oğulpaşa Köylerinde Arazi Sulamasında Kullanılan Hatta Sayaçlar Takıldı

Haber Tarihi : 20.05.2014 14:07:08 Bilecik'in Osmaneli ilçesine bağlı Düzmeşe ve Oğulpaşa köylerinde arazi sulamasında kullanılan su hattına sayaçlar takıldı.
A +   A -


Osmaneli ilçesinde tarım arazilerinde kullanılan ve son yıllarda azalma eğilimi gösteren su kaynaklarının verimsiz kullanımının önlenmesi, su kaynaklarındaki tüketimin kontrol altında tutulması, verimli sulamanın teşviki ve çiftçilerin arasında eşit su paylaşımının sağlanması amacıyla Düzmeşe ve Oğulpaşa köylerindeki tarımsal sulama sistemine ön ödemeli soğuk su sayacı taktırılması ve montajı işi bitirilerek ön ödemeli soğuk su sayaçlarının hizmete alındığı belirtildi. Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, su sayaçlarının takılmasından sonra köylere giderek incelemelerde bulundu. Kaymakam Çakıcı, su sayaçlarının Tarımsal Sulama Kooperatiflerine teslimi sırasında şunları söyledi:
"Bilecik İl Özel İdaresi, Osmaneli İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği, Düzmeşe ve Oğulpaşa Köyleri Tarımsal Sulama Kooperatiflerinin ortak çalışması ve finansmanı ile yaptırılan ön ödemeli soğuk su sayacı sisteminin çiftçilerimize, köylülerimize hayırlı olmasını dileriz."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !