Eleman Bulamayan Bilecikli Sanayiciler Yurt Dışından İşçi Getirtmek İstiyor

Haber Tarihi : 08.10.2012 13:51:51 Bilecik Sanayici ve İşadamları Derneği (BİSİAD) Başkanı Yusuf Subaşı, Bilecik'teki sanayicilerin en büyük meselesinin işçi bulamamak olduğunu belirterek, yurt dışından işçi getirilmesinin önünün açılmasını istedi.
A +   A -

Hızla sanayileşen Bilecik'te sanayicilerin en büyük meselesinin işçi bulmak olduğu belirtildi. BİSİAD Başkanı ve Bilecik 1. Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı Yusuf Subaşı, Bilecik'teki sanayicilerin işçi bulamadığını söyledi.

Subaşı, işçilerin iş beğenmediği gibi çok fazla da çalışmak istemediğini iddia ederek, artık yurt dışından işçi getirilmesinin önünün açılması gerektiğini söyledi.

Buna Almanya'yı örnek gösteren ve Almanya'nın süper güç olmasında Türk işçilerin rolünün büyük olduğunu belirten Subaşı, yurt dışından gelecek işçilerin kaliteyi artıracağını savundu

Bilecik İşkur Müdürü Ayhan Tozan ise, Bilecik'in işsizlik rakamlarını vererek, işsizliğin azalması için açılan kurslardan bahsetti. Tezdöksan Döküm Sanayi Genel Müdürü Yalçın Ercümen, Efepet Petrol Ürünleri A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Ünal ve Aslan Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aslan da Bilecik'te sanayicilerin en büyük sıkıntısının vasıflı ve vasıfsız işçi bulamamak olduğunu söyledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !