'Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri' Coşkuyla Gerçekleştirildi

Haber Tarihi : 23.05.2018 17:18:48 Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı projesi olan “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri” Bilecik Şeyh Edebali stadında gerçekleştirildi.
A +   A -

Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarının yeniden yaşatılması, gelecek kuşaklara taşınması, geleneksel oyunlarımızı yaşatmak, hayat boyu öğrenme amacıyla Gençlik ve Spor bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı projesi olan “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliklerinin” bu yıl Bilecik’te ikincisi düzenleniyor.

Coşkuyla başlayan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliklerinde bayrak koşusu, halat çekme, mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, fasulye torbası atması, koordinasyon koşusu ve tombik oyunları oynandı. Renkli görüntülere sahne olan programda çocuklar tüm hünerlerini sergileyerek kıyasıya mücadele etti.

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, “Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri’ programına katılımlarından dolayı tüm çocukları tebrik ederek, programda emeği geçen tüm antrenör ve öğretmenlere teşekkür ederiz” dedi.