Genç Çiftçilere Küçükbaş Hayvan Dağıtıldı

Haber Tarihi : 26.12.2017 10:56:44 Bilecik'in Söğüt ilçesinde "Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi" kapsamında küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.
A +   A -

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen proje çerçevesinde, 3 genç çiftçiye 111 küçükbaş hayvanı teslim edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Nuri Tuna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genç çiftçileri tarım ve hayvancılığa yönlendirmek amacıyla yürütülen projede her bir çiftçiye tamamı hibe olmak üzere 35’i dişi, 2’si erkek olmak üzere 'merinos' ırkı küçükbaş hayvanları teslim ettiklerini belirterek projeye Söğüt’ten 42 kişini başvurduğunu, bu kişilerden 30 genç çiftçinin 30 bin liralık hibe desteğinden yararlanmaya hak kazandığını söyledi.

Tuna, projelerin büyükbaş ve küçükbaş hayvan ile mantar ve örtü altı seracılığı olduğunu belirterek, "Küçükbaş hayvan projesine 8 çiftçi başvurdu. Hak kazanan 3 çiftçiye merinos cinsi koyunlarımızı dağıttık. İlerleyen günlerde diğer hak sahibi çiftçilerimiz için dağıtımlar devam edecektir." dedi.