Gezgin Hollandalı Kudüs'e Yaya Olarak Gidiyor

Haber Tarihi : 06.08.2010 15:05:05 Hollanda'nın Eindhoven kentinden Kudüs'e gitmek için yaya olarak yola çıkan Wim Josef Woolderink, Bilecik'in Bozüyük ilçesinde mola verdi.
A +   A -

Kendini "modern seyyah" olarak nitelendiren 56 yaşındaki Wim Josef Woolderink, ülkesinde bir fizik tedavi merkezinde sosyal çalışmacı olduğunu ve değişik ülke insanlarını tanımak için yaya olarak seyahat etmeyi tercih ettiğini dile getirdi. Sabah erkenden kalkıp güne nasıl devam edeceği stresinden uzak kalarak yolculuk yaptığını belirten Woolderink, cep telefonu ve bilgisayar olmadan yaşanabileceğini söyledi.

"GÜNLÜK HAYATIN STRESİNDEN KURTULDUM"
Planlı dünya hayatından uzaklaşmanın kalbine huzur verdiğini vurgulayan Woolderink, 12 Nisan tarihinde Hollanda'dan yola çıkarak Almanya, Avusturya, Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Romanya, Bulgaristan'dan sonra 17 Temmuz'da Türkiye'ye Edirne'den giriş yaptığını ifade etti. İstanbul'da 4 gün kaldığını belirten Woolderink, Kudüs'e uzanan yolculuğunu 7 ay gibi bir sürede tamamlamayı düşündüğünü kaydetti. Evli ve 2 çocuk sahibi olan Woolderink, "Konakladığım yerlerin tarihi ve turistik mekanlarını
ziyaret etmeye özen gösteriyorum. Bozüyük Belediyesi'nin misafiri olarak ilçede bir gece kaldım. Kasımpaşa Camii'ni ve Türk Büyükleri Anıtı'nı da ziyaret ettim. Türkiye çok güzel bir ülke. Türkiye'deki yaşadıklarımı herkese anlatacağım" dedi.
Woolderink, bir gecelik dinlenmenin ardından sabahın erken saatlerinde tekrar yola çıktı.