Gölpazarı'na Sebze Meyve Alım Merkezi Açıldı

Haber Tarihi : 07.07.2018 10:53:58 Gölpazarı Belediyesi tarafından yaptırılan sebze meyve alım merkezinin açılışı gerçekleştirildi.
A +   A -

Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, açılış töreninde yaptığı konuşmada, bir tarım kasabası olduklarını belirterek, bu tür imkanların göçü önlemede engelleyici olduğunu söyledi.

Kazıcı, şöyle konuştu:

"Doyduğumuz, doğduğumuz, çocukluk hatıralarımızın olduğu atalarımızın dedelerimizin doğduğu bu topraklarda kalalım istiyoruz. Tarım ürünlerimizin derli toplu bir alanda pazarlanması, gerekirse onların korunması, ayrıştırılması, ambalajlanması, satışa sunulması için çalışmayı başlattık. Çalışma için iki etap düşündük. İlk etapta otomatik kantarın da içinde olduğu 17 dönümlük alanın fiziki şartların hazırladık. İkinci etabında ise soğuk hava deposu ve ardından bir ebatlama ve ayrıştırma tesisi yapıldı. Geçmişte mezbaha olarak kullandığımız ve boşaltılmış yer kısa süre sonra kiraz şoklama ve soğuk hava tesisi olarak hizmete girecek."

Törene, Kaymakam Kadir Duman, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Hüseyin Kaçmaz, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katıldı.

İlçe Müftüsü Harun Aydoğdu’nun yaptığı duanın ardından, pilav ve ayran ikramı ile program sona erdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !