Gölpazarı'nda ''8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' Etkinliği

Haber Tarihi : 09.03.2018 11:06:58 Gölpazarı Belediyesi, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "Kadına Şiddet ve Çocuk İstismarı" konulu konferans düzenledi.
A +   A -

Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Belediye Düğün Salonunda gerçekleşen etkinlikte yaptığı konuşmada, daha önceki 8 Mart Dünya Günü etkinliklerinde eğlence bölümüne ağırlık verdiklerini hatırlatarak, bu yıl farklı bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Bugünü, ülkenin içinden geçtiği bu hassas dönemde eğlence yerine eğitimle anlamlı kılmak istediklerini ifade eden Kazıcı, ''Biz her zaman bu günü anlarız ve hatırlarız. Ama özellikle hepimizin evladı asker, şehitlerimizin geldiği bu süreçte eğlenmek yerine eğitim programı düzenledik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nüzü kutluyorum.'' diye konuştu.

Uzman psikolog, Aile ve Çift Terapisti Didem Uçak ise, ''Kadına şiddet nedir, bir insan niçin şiddet uygular, şiddet uygulanan kadın neler yapabilir, çocuk istismarı nedir, bir insan neden istismar uygular ve aileler istismarcılara karşı ne yapabilir'' gibi konularda sunum yaptı.

Etkinlik, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşenler için Kur'an-ı Kerim okunarak, dua edildi.