Güneşspor Futbol Akademisine Yoğun İlgi

Haber Tarihi : 19.07.2013 14:24:05 Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Güneşspor Kulübü 2013 Futbol Akademisi'nin açılışını yaptı.
A +   A -

Akademiye gösterilen yoğun talep kulüp yönetimince büyük bir sevinçle karşılandı.
Futbol Akademisi'ne toplam 242 kişinin katılması kulüp içinde özgüven oluştururken, taleplerin her gün çoğalması yöneticileri epey zorladı. Kulüp Başkanı Ümit Kök, yaptığı açıklamada, yoğun talep karşısında mutluluğunu dile getirirken çalışmalarının meyvesini görmenin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Ümit Kök, "Gelen yoğun talep karşısında tüm ekip Futbol Akademisi'ne yoğunlaşmak zorunda kaldı. Kulüp olarak 2,5 senedir yapılan çalışmanın ürününü görüyoruz. Bu sayı bize önümüze çok büyük hedefler koymamızı sağladı. İlk olarak profesyonelleşmek profesyonel lige çıkmak istiyoruz. Bilecik halkımıza şunun sözünü verebiliriz. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte hedeflerimiz BAL Ligi'ne çıkmak ve bu süreçte birinci ve ikinci lig kulüplerinin alt yapılarına belli sayılarda oyuncu kazandırmak. En az 4-5 profesyonel sporcu çıkarmaktır. Ayrıca yapmış olduğumuz sosyal çalışmalar ile sporcularımıza ahlak, karakter, akademik başarı konusunda destekleyici programlar sunuyoruz. Güneşspor Kulübü olarak okul hayatı ve sportif başarı hedeflerini birlikte yürütmeleri gerektiğini anlatıp koordine etmeye çalışıyoruz. Şuan Futbol Akademisi'nde antrenörümüz Taylan Ferhat bulunmakta olup kendisine, Basri Bayraktar, Onur Kocabıyık, Mehmet Büber, Ali Can Kır, Engin Özyetkin, Cihan Kocabıyık, Erman Sert, Emre Adın, Oğuz Pamuk, Cihan Berk Kılıç, Hasan Can Sezer ve Ege Topal destek sağlamaya çalışmaktadır" dedi