Hamsu Vadisi Yürüyüş Yolu Onarım Bekliyor

Haber Tarihi : 08.11.2013 15:29:05 Bilecik'te, Hamsu Vadisi'nden Şeyh Edebali Türbesi'ne kadar yapılan ve 2 milyon lira harcandığı belirtilen 1,5 kilometrelik yürüyüş yolunda onarıma ihtiyaç duyuluyor.
A +   A -


Vatandaşlar, yağmurlu havalarda kayganlaşan yürüyüş yolunda ilerlemenin zorlaştığını anlattı. 10 metre civarında aralıklarla yaklaşık 2 metre yüksekliğindeki aydınlatma lambalarının çoğunun arızalı olduğunu söyleyen ziyaretçiler, "Zemin delik deşik ve büyük çukurlar oluşmuş. Yeni döşenen zemin dahi delinmiş. Birileri kasti delmiyorsa yürürken birilerinin ayağı da delmiş olabilir. Çok sağlam malzemeyle yapılmamış olan zeminde yürürken sağa sola bakmak çok tehlikeli. Soğuk havalarda dahi yürüyüş yolunun altından akan dere kanalizasyon kokuyor. Hamsu Vadisi'nden yürüyüş yolu boyunca değirmenden türbeye kadar olan patikalara kadar güvenlik kamerası bulunmaması ve çok ıssız ve tehlikeli olan bu yerlerde herhangi bir olaylara karşı sıkıntı oluşturabilir. Türbeye yakın olan yürüyüş yolundaki zemin bozulup tahrip olduğundan buradan insanlar adeta cambazlık yaparak geçerken, demir korkuluklar da bozulmuş durumda. Ayrıca vadiden yola yuvarlanan taşlar da vatandaşlar için büyük tehlike oluşturuyor" ifadelerini kullandı.

Yolda yürüyüş yapan bazı vatandaşlar ise, ”Yürüyüş yolu en kısa zamanda bakımsızlıktan yürünmez hale gelecek. Yürüyüş yolunun birçok eksikleri de var, bunların da tamamlanması gerekiyor. Aksi takdirde yapılan hizmetler, paralar boşa gitmiş olacak” dedil


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !