Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı 5 Yıllığına Kiralandı

Haber Tarihi : 27.01.2016 15:28:41 Bilecik’in Yenipazar ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve 2012 yılında "Tabiat Parkı" olarak ilan edilen Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı’nın yapılan ihale neticesinde işletmecilik işi müstecire verildi.
A +   A -

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Bursa 2. Bölge Müdürlüğünde gerçekleşen protokol, Çınar Gıda Ltd. Şti. temsilcisi Selami Çınar ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Bursa 2. Bölge Müdürü Yahya Güngör arasında imzalandı. Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkını kapı girişi ve tesislerinin işletmeciliği 5 yıl süreyle kiraya verildiği sözleşme imza töreninde Bilecik Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Nezir Ayhan da hazır bulundu.

Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı’nda 2013 ila 2015 yılları arasında Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Bursa 2. Bölge Müdürlüğüne bağlı Bilecik Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce giriş kapısı, kır kahvesi, kameriye, seyir terası, wc, su deposu, elektrik iletim hatları, soyunma odaları, bekçi evi, istinat duvarları ve köprü yapıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Çınar Gıda Ltd. Şti. sahibi Selami Çınar, Bilecik’in tanıtımına büyük katkı sağlaması beklenen Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkında Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Ve Milli Parklar Bursa 2. Bölge Müdürlüğü tarafından büyük bir yatırım yapıldığı belirtti.

Çınar, “Bölge Müdürlüğünün yatırımları ile birlikte, içerisinde bulunan 2,5 kilometrelik kanyonda yer alan bitki örtüsü, yaban hayatı, manzara bütünlüğü, halkın dinlenme ve eğlenmesine uygun görsel değerleri açısından aynı zamanda ülkemizin açık hava rekreasyonel kaynakları arasında da önemli bir yer edinmektedir. Bölgemiz ve ülkemiz genelinde bulunan dağcılar ve doğaseverler için eşsiz deneyimler sunabilecek kapasitede olan Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı yapılan yatırımlar sonrası ziyaretçilerin en kaliteli hizmeti de alabileceği bir korunan alan statüsüne kavuşturulmuş. Bizler de bu bölgenin canlanması için elimizden geleni yapacağız. Bu bölgeye turlar düzenleyerek, bölgenin tanıtılması için elimizden geleni yapacağız” dedi.