'Haydi Çocuklar Spora' Projesi Başlıyor

Haber Tarihi : 02.02.2018 14:30:18 Öğrencilerin ruhsal ve fiziksel açıdan gelişimini sağlayacak, toplumda spor ve egzersizin önemi hakkında farkındalık oluşturacak “Haydi Çocuklar Spora” projesi, 5 Şubat 2018 Pazartesi günü Bilecik il genelindeki tüm anaokulu ve ilkokullarında başlıyor.
A +   A -

Proje ile öğrenciler, fiziksel aktiviteler ile güne enerjik ve mutlu başlamalarını sağlamak, onları öğrenmeye hazır hale getirmek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini olumlu yönde etkilemek amaçlanıyor. Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrencilere sporu sevdirmek, sporun sağlığa faydalarını öğretmek ve fiziksel aktivite konusunda farkındalık oluşturarak onların sağlıklı yaşamalarını sağlamak için “Haydi Çocuklar Spora” projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Öğrencilerin, ilk ders saatinde, oyunla sporu birleştirerek hazırlanan video eşliğinde ve öğretmenleri nezaretinde spor egzersizleriyle güne başlayacaklarını, böylece hem okulu daha çok seveceklerini hem de öğrenmeye daha hazır hale geleceklerini ifade etti.

Bu etkinliğin, öğrencilerin fiziksel gelişimine katkı sağlarken ders başarılarına da olumlu etkileri olacağını ayrıca topluma da sporun ve egzersizin önemi konusunda bir farkındalık oluşmasına vesile olacağını dile getirdi. Sporun öğrencileri kötü alışkanlıklardan, internet ve teknoloji bağımlılığından da uzak tutacağına değindi.

Bilecik Beden Eğitimi Spor İl Koordinatörü Gürkan Algan’ın görev aldığı egzersiz uygulama videolarının çekiminin tamamlandığını ve 5 Şubat 2018 Pazartesi günü anaokulu ve ilkokullarında proje faaliyetine başlanacağını anlatan Fazilet Durmuş, 8 Haziran 2018 tarihinde eğitim öğretim yılının sona ermesiyle projenin tamamlanmış olacağını kaydetti.

Projenin hazırlanmasında emeği geçen mesai arkadaşlarına teşekkür ederek projenin, daha sağlıklı ve daha mutlu yarınlara ulaşmamıza vesile olmasını diledi.