Hayırsever İş Adamından Kınık Köyüne Cami

Haber Tarihi : 07.08.2010 10:59:29 Bilecikli iş adamı Turgut Özen, merkeze bağlı Kınık köyüne cami yaptırdı.
A +   A -

Bilecik'in meclis üstün hizmet ödülü alan tek sanayicisi olan Turgut Özen, kendisine ait mermer fabrikasının bulunduğu yere komşu olan Kınık köyüne cami yaptırdı. Yaklaşık 8 ayda bitirilen cami, modern görünümü ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor. 220 metrekare ibadet alanına sahip camide aynı anda 300 kişi ibadet edebilecek. Yaklaşık 8 ay önce başlayan ve kısa sürede bitirilen cami dualarla ibadete açıldı. Geniş ve işlemeli bir kubbesi, yine işlemeli bir minaresi, 160 metrekare erkekler, 60 metrekare de kadınlar için ibadet alanı bulunan camide 300 kişi aynı anda ibadet edebilecek.
Kapı camları İtalya'dan getirilen, ayakkabılığı, bahçesi ve şadırvanı mermerden yapılan cami göz kamaştırıyor. Köylüler işadamı Turgut Özen'e teşekkür ederken, Özen, bir gün cuma namazı kılmak için Kınık köyüne gittiğini, tesbih duası sırasında yaslandığı ahşapların kırıldığını görünce durumu eşine bildirdiğini ve onun desteği ile cami işine başladığını söyledi.
Özen, caminin bundan sonraki ihtiyaçlarını da kendisinin karşılayacağını ifade etti. Camiye adının verilmesini istemeyen Özen, üniversiteye de bir laboratuar kuracağını sözlerine ekledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !