HEM Kursiyerlerinden Konser

Haber Tarihi : 11.09.2012 11:17:29 Bozüyük Halk Eğitim Merkezi’nde (HEM) açılan bağlama kursu öğrencileri tarafından 14 Eylül’de konser verileceği bildirildi.
A +   A -

Müzik öğretmeni Olcay Çon, 2 buçuk aydan bu yana devam eden kursta 25 kursiyerin eğitim aldığını, yapılan çalışmaları 10 kişilik bir koro eşliğinde verecekleri konser ile sergilemek istediklerini kaydetti.

Renkli ve alt yapısı sağlam bir konser olacağını anlatan Çon, “Ben Bozüyük’te oluşmuş bir tabuyu yıkmak istiyorum. Çünkü burada izlediğim halk müziği konserlerinde çok klasikleşmiş parçalar seslendirildi. Ben vereceğimiz konserde özgün parçalara yer vereceğim. Konserde, insanların dile dolanmış ve çok bilindik halk müziği eserleri de yer alacak. Ayrıca konserde koroyu ben ve müzik öğretmeni olan eşim Nihavend Çon yönetecektir” dedi.

Bozüyük’te bağlamaya çok büyük ilgi gösterildiğini ifade eden Çon, bu durumun halk müziği açısından ve bağlama açısından sevindirici olduğunu belirtti.

Çon, konsere katılmak isteyen vatandaşların biletleri, Halk Eğitim Merkezi’nden temin edebileceklerini de sözlerine ekledi.

Öte yandan yarın 20:30’da yine Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından amatör neyzenler halk konseri verileceği de bildirildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !