Husumetli İki Aile Barıştırıldı

Haber Tarihi : 21.02.2018 16:35:21 Bilecik’te aralarında husumet olan ve geçtiğimiz günde çıkan kavgada 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayın ardından iki aile barıştırıldı. İki ailenin büyükleri birbirlerine sarılırken küçükler büyüklerin elini öptü.
A +   A -

Bilecik’te nakliyatçılık yapan Erzurum’un Oltu ilçesine bağlı Bahçekışla köyünden olan Teyran ve Çalık aileleri arasında çıkan kavgada 1’i silahla, 1’i kesici aletle, 2‘si darp edilerek 4 kişi yaralanmıştı. Olay sonrası Bilecik Valisi Tahir Büyükakın ve Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın büyük girişleri sonucu aile büyükler olan Nurettin Teyran ve Yaşar Çalık barıştırılarak birbirlerine sarıldılar. Bilecik Erzurumlular Derneği’nde düzenlenen barışma buluşmasına Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, Bilecik Erzurumlular Derneği Başkanı Lüftü Akyüz, Teyran ve Çalık aileleri ile Erzurumlular katıldı."Ailelerimizle barışarak güzelliğe, iyiliğe ve kardeşliğe adım attılar"

İki aileyi barıştırmak için büyük çaba sarf eden Bilecik Valisi Tahir Büyükakın ve Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı teşekkür eden Bilecik Erzurumlular Derneği Başkanı Lüftü Akyüz, "Geçtiğimiz gün hemşehrilerimiz olan Teyran ve Çalık aileleri arasında hafif tartışmadan dolayı iki aile arasında kavga çıktı. İki aile arasında yaşanan bir sürtüşmenin tatlıya bağlanması için bir aradayız. Teyran aileleri ve Çalık aileleriyle yaptığımız istişareler sonucu valimizin bilgisi dahilinde il başkanımızın, belediye başkanımızın da bilgileri dahilinde iki aile görüşerek karşılıklı barıştırmak için bir araya geldik. Bizleri kırmayarak buraya kadar teşrif eden ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Bizler birliğin, beraberliğin çimentosuyuz. Ayrılık, gayrilik ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı durum göz önündeyken bizlere kavgalar, dövüşler tabi ki yakışmazdı. Ailelerimizle barışarak güzelliğe, iyiliğe ve kardeşliğe adım attılar. Kendilerini kutluyorum.

"Bundan sonra bir sıkıntı çıkarsa sizi buradan göndermek için dilekçe vereceğim bunu da bilin"

Bilecik Erzurumlular Derneği Başkanı Lüftü Akyüz, iki aileyi bundan sonra yaşanacak bir olumsuz davranış halinde olacaklar için uyararak, "Bundan sonraki süreçte herhangi bir sıkıntı çıkarsa, çıkmadan önce muhakkak bizlere ulaşın. Ama daha sonra bir şey olursa ilk önce sizi buradan göndermek için dilekçe ben vereceğim bunu da bilin. Bilecik Erzurumlular Derneği Başkanı olarak gidip şikayette bulunacağım, bunu da burada bilin arkadaşlar. Bizler bu topluma imar etmeye, yardımcı olmaya, bir şeyler yapmaya Bilecik’in her tarafında bizim emeğimiz var Erzurumlular olarak. Biz topluma huzursuzluk vermek için buraya gelmedik. Bundan sonra daha güzel çalışacağız, daha itinalı davranacağız. Bilecik’imizin emrindeyiz. Hiç kimseye rahatsızlık vermeyeceğiz inşallah" dedi."Dadaşlara yakışan bir şekilde Teyran ve Çalık aileleri barıştı"

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise, bugün güzel bir olay için bir araya geldiklerini belirterek, "Geçen gün tabi tahmin etmediğimiz küçük bir olay meydana gelince üzülmüştük. Ama bugün gerçekten dadaşlara yakışan bir şekilde Teyran ve Çalık aileleri barıştı. Dadaşlar bu memleketin birlik ve beraberliğinin çimentosu. Bilecik’te gerçekten birlik ve beraberlik hamurunun karıldığı topraktayız. Sevgi, hoşgörü ortamının bulunduğu topraklar. Küçük bir anlaşmazlık sebebiyle ortaya çıkan bu huzursuzluğun, rahatsızlığın yine dadaşlarımıza yakışır bir şekilde aileler arasında uzlaşmayla tatlı bir şekilde çözümlenmesi bizleri de şehir yöneticileri olarak son derece mutlu etti. İnşallah bundan sonra ticari faaliyetlerine, komşuluk, akrabalık, hemşehrilik ilişkilerine kaldıkları yerden hatta daha titiz davranarak eskisinden daha samimi bir şekilde devam edeceklerine canı gönülden inanıyorum" dedi."Bizi bir beladan kurtardılar"

Konuşmaların ardından iki ailenin büyüğü Nurettin Teyran ve Yaşar Çalık ayağa kalkarak birbirlerine sarıldılar. Küçükler büyüklerin ellerini öperken aile büyükleri "Bizi bu beladan kurtardılar. Çok sağ olun, çok var olun. Bizi bir araya toparlayan herkese çok, çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun" dediler.

Konuşmaların ardından iki ailenin büyüğü Nurettin Teyran ve Yaşar Çalık ayağa kalkarak birbirlerine sarıldılar, küçükler de büyüklerin elini öptü.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !