İklim Değişikliği Farkındalığı İçin Çalışmalar

Haber Tarihi : 08.06.2018 17:19:23 Bilecik Valiliği koordinatörlüğünde hazırlanan ''İklim değişikliğinde geliştirilmiş kapasite ve farkındalık ile daha iyi geleceklere'' projesi kapsamında etkinlikler düzenlendi.
A +   A -

''İklim Haftası'' etkinlikleri kapsamında AB tarafından finanse edilen ve Bilecik Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından yürütülen projede, iklim değişikliği ve çevrenin korunması konusunda farkındalık yaratmak, bireysel eylemin önemini vurgulamak ve yerel düzeyde diyaloğu arttırmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı'nda stant açılarak, bisiklet grubuna kask ve dizlik dağıtıldı.

TOKİ İlk ve Ortaokulunda Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım öğretmeni ile öğrenciler tarafından okul koridorları boyandı.

Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, İl Milli Eğitim Müdürü Güsamettin Erdoğan, İl Planlama Müdürü İbrahim Bektaş, Seyh Edebali Üniversitesi proje eğitmeni Burçin Atılgan Türkmen, proje koordinasyon birimi uzmanları, öğrenciler tarafından tasarlanarak boyanan okulda incelemelerde bulundu.