İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş'tan Sürücü Kurslarına Ziyaret

Haber Tarihi : 31.01.2018 13:09:29 Bilecik Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün Başkanlığındaki İl Koordinasyon Birimi tarafından Bilecik Halk Eğitim Merkezinde devam etmekte olan Öğrenci Servis Araçları Sürücü Eğitimi Kursu ziyaret edildi.
A +   A -

Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve birim üyeleri tarafından çalışmalar hakkında bilgi alındı, gerekli inceleme ve denetimler gerçekleştirildi.

İl Koordinasyon Birimi İl Emniyet Müdürlüğü temsilcisi tarafından Bilecik’te öğrenci servislerinin karıştığı kazalarla ilgili sayısal bilgiler verildi.

Servislerin geçirdiği kaza sayısının düşük olduğu, bunun da Bilecik açısından sevindirici olduğu dile getirildi.

Ziyarette açıklamada bulunan Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Halk Eğitim Merkezi’ndeki kursta, şu anda 36 kursiyer bulunduğunu, bu kurstan sonra da talebe göre Öğrenci Servis Araçları Sürücü Eğitimi Kurslarının açılacağını, kursu başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazananların öğrenci servisi kullanabileceğini, sertifikası olmayan kişilerinse öğrenci taşıyamayacağını ifade etti.

Durmuş, “Gönül ister ki hiçbir sürücü kaza yapmasın ve hiçbir can ve mal kaybı yaşanmasın. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı yollarda kazalar yaşanabiliyor. Bizler bunu en aza indirmenin, özellikle geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi en güvenli şekilde taşıyabilmenin gayreti içinde olmalıyız. İnanıyorum ki bu kurslar sayesinde sürücülerimiz daha donanımlı hale gelecekler ve öğrencilerimizi daha güvenli şekilde taşıyacaklardır” ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün de trafikte öncelikle insanlara saygı duymak gerektiğini, bencil ve aceleci davranışların kazalara davetiye çıkaracağını vurguladı. Kuralların can ve mal emniyeti için konulduğunu hatırlatan Özgün, araçların bakımlarının da ihmal edilmemesi gerektiğini, bakım ve parça giderlerinden kaçınırken, çok daha büyük zararların ortaya çıkabileceğini hatta kazaya sebebiyet verilebileceğini dile getirdi. Çalışmalarından dolayı kurs öğretmenlerine ve kursiyerlere teşekkür etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !