'Kanserde Erken Tanının Önemi' Yenipazar'da Sahnelendi

Haber Tarihi : 20.01.2016 10:58:51 Eskişehir Kanserle Yaşam Derneğinin, kanserde erken tanının önemine dikkat çektiği tiyatro oyunu Yenipazar’da sahnelendi.
A +   A -

İçişleri Bakanlığının desteklediği proje ile toplam 4 ilin 52 ilçesinde gerçekleşecek olan tiyatro ile, kanserde erken tanının önemine dikkat çekilecek. Geçen hafta Söğüt’de gösterime giren tiyatro, bu hafta perdelerini Yenipazar’da açtı. Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleşen tiyatroya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yoğun ilginin projeyi amacına daha da yakınlaştırdığını analatan Kanserle Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Altuğ Ulucan, "Yenipazar halkına bizlere göstermiş olduğu yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Dolu salona oynamak, projemizin amacına ulaştığını düşündürüyor ve bizleri çok memnun ediyor. Gösteri sonrası ’Bir daha ne zaman geleceksiniz?’ soruları doğru proje ile doğru yolda olduğumuzu bizlere gösterdi" dedi.

"İLÇEMİZİN YOLUNUN BİR AN ÖNCE YAPILMASINI TEMENNİ EDİYORUZ"

Yenipazar ilçesi ile ilgili olarak değerlendirmelerde de bulunan Ulucan, "Yenipazar ilçesi, Bilecik’in en uzak köşesinde, ülkemizin ise adeta gizli bir noktasında yer alan şirin bir yerleşim yeri. İlçede; Harmankaya Kanyonu, Su Uçtu Şelalesi, Süzmen Göleti, Parmak Kaya gibi birçok doğal güzelliğe sahip olmasına rağmen yeterince tanınmadığı yapılmadığı kanaatindeyim. Bunun öncelikli sebebininde ilçe yolunun büyük bir kısmının hala stabilize olması. Bu durum beni ve arkadaşlarımı çok üzdü. Bizleri misafirperverlik ve yoğun ilgi ile mahcup eden Kaymakamımız Sedat Özdemir’e, Belediye Başkanımız İlhan Özden’e, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Seyit Ali Karacı’ya, Bisiklet Dünyası Alpu Spor Bisiklet Kulübü Kurucusu Muammer Erdem’e teşekkürü borç biliriz. Tekrar söylemek istiyorum ki böyle güzel insanların ve doğa harikası bu ilçemizin yolunun bir an önce yapılması yetkililerden temennimiz" diye konuştu.