Karate Türkiye Birinciliği Müsabakaları Sona Erdi

Haber Tarihi : 22.04.2019 13:56:14 Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve Bilecik’te düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi final müsabakaları sona erdi.
A +   A -

Bilecik İstasyon Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Karate Türkiye Birinciliği müsabakaları kapanışına; Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, 29 ilden gelen antrenörler, idareciler, sporcular ve hakemler katıldı.

Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, sporculara hitaben yapmış olduğu kapanış konuşmasında,"Disiplinli ve azimli çalışmalar neticesinde içinizden çok başarılı sporcular çıkarak uluslararası alanda ülkemizi temsil ederek ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırarak istiklal marşımızı tüm dünyaya duyuracağınıza canı gönülden inanıyorum’’ ifadelerine yer verdi.

Bilecik Valisi Bilal Şentürk ise, 29 ilden 180 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen müsabakalarda, Gençlik ve Spor Bakanlığınca, sporun yaygınlaştırılması, alt yapının sağlanması ve ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takibinin oluşturulmasının hedeflendiğini kaydetti.

Düzenlenen program, Karate Kata kategorisinde dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgelerinin verilmesiyle sona erdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !