Kıbrıslı Tiyatro Oyuncularından Bilecik Gezisi

Haber Tarihi : 04.12.2017 15:41:11 Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali kapsamında sahne alan ’’Nor Betmez’’ oyununda sahne alan ekip ve Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, Bilecik ve ilçelerini gezdi.
A +   A -

Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Halk Tiyatrosu ekibi Bilecik ve ilçelerindeki tarihi yerleri gezerek bilgi aldı. Bilecik’teki temasları kapsamında Şeyh Edebali Türbesini ziyaret ederek dua eden heyet, daha sonra Bilecik Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Alan Sorumlusu Engin Beyce ve Bilecik Belediyesi Görevlisi Muhlis Aydemir, konuklarını ağırlayarak şehrin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi verdi. Ziyaretleri kapsamında Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Gösteri Salonunda Bilecik fethi belgeselini izleyen grup üyeleri, programları kapsamında Söğüt ilçesindeki tarihi mekanları da gezdi.

Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi gezisi

Bilecik gezisi kapsamında Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesini de gezen heyet, müze görevlilerinden müze hakkında bilgi aldı. Yaşayan Şehir Müzesine olan hayranlıklarını ifade eden heyet, müzede Kayı parası bastı ve hatıra fotoğrafları çekti.

Bilecik’teki gezilerinden duydukları memnuniyeti ifade eden Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, şehirdeki güzel çalışmaları dolayısıyla Belediye Başkanı Selim Yağcı ve müze çalışanlarına teşekkür etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !