Kışlaktan Yaylaya Göç Şenliği

Haber Tarihi : 02.07.2012 13:55:54 Bozüyük Belediyesi tarafından bu yıl ilki tertiplenen “Osmanlı’nın Kışlaktan Yaylaya Göç” Şenliği hazırlıkları tamamlandı.
A +   A -

Uludağ’ın eteklerinde yer alan 1453 metre rakımlı Sofular Yaylası’nı tanıtmak ve Osmanlı zamanında kışladan yaylaya göçü canlandırmak maksadıyla düzenlenen yayla şenliğinin 14 -15 Temmuz 2012 tarihinde yapılacağı bildirildi.

Bozüyük Belediyesi ve bazı sivil toplum örgütlerince düzenlenen “Osmanlı’nın Kışlaktan Yaylaya Göç Şenliği”, 14 Temmuz Cumartesi günü sabah saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanılarak mehter eşliğinde temsili göçün canlandırılması başlayacak. İlk otobüs saat 11:00’de Sofular Yaylası’na hareket edecek. Sofular Yaylası’nda kurulan masada gece yaylada kalmak isteyenler için çadır kayıtları yapılırken, çeşitli yarışmalara katılacakların da kayıtları yapılacak. Cumartesi ve pazar günü yaylada paintball, doğa yürüyüşleri, fayton, traktör ve ATV turları yapılacak. Cumartesi günü yaylada kurulan çadırlarda, yakılan kamp ateşi etrafında canlı müzik eşliğinde eğlenceler tertiplenecek. Pazar günü sabah erken saatlerde tarhana çorbası, simit ve peynir ikramı ile başlayacak olacak şenlikte öğle saatlerinde de nohutlu pilav ve ayran ikramı yapılacak. Pazar günü ödüllü yarışmaların ve temsili güreş gösterilerinin yapılacağı şenliğe ilginin yüksek olması bekleniyor .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !