Koca Dere İslahı Tamamlanıyor

Haber Tarihi : 28.06.2013 14:36:04 Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki Koca Dere ıslah çalışmalarının 45 gün içerisinde bitirileceği belirtildi.
A +   A -

Devlet Su İşleri (DSİ) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden bir heyet Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı'yı makamında ziyaret ettiler. Bölge müdür yardımcıların ziyareti sırasında ağırlıklı olarak Koca Dere ıslah çalışmaları ele alındı. Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı, Akpınar köyü muhtarının talebi doğrultusunda Kütahya kavşağından Akpınar mahallesine kadar olan bölümde de dere ıslahının gerçekleştirildiğini söyledi.

Ayrıca Koca Dere ıslahının büyük bir bölümünün tamamlandığını ve kalan kısmının da 45 gün içerisinde bitirileceğini belirten Bakıcı, "Koca Dere ıslah çalışmalarımızın yanında dereyi paralel olarak devam eden kanalizasyon hattı da yenilendi. Buradaki kanalizasyon boruları yeni binlik büzlerle değiştirildi. Böylece ilçemizin kanalizasyon hattı da yenilenmiş oldu. DSİ tarafından yapılan bu çalışma neticesinde belediyemiz 250 bin TL gibi maddi bir külfetten kurtuldu. Ben bu konuda bizlere daha önceki görüşmelerimize binayen destek veren Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu'na, Milletvekilimiz Fahrettin Poyraz'a çok teşekkür ediyorum" dedi

Bakıcı, ayrıca Devlet Su İşleri Müdürlüğü'nün çalışmalar sırasında dereden kirli atık suların akmaması için talepte bulunduğunu iletti. Bakıcı, "Bu konuda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile ortak bir çalışma yaparak fabrikalara uyarılarda bulunduk Konunun takipçisi olacağız" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !