Kurban Satış Yerleri Hazırlandı

Haber Tarihi : 23.08.2017 18:20:51 Bilecik Belediyesi tarafından Kurban Bayramı çalışmaları kapsamında, hayvan satışı yapılacak yerlerin çalışmaları tamamlandı.
A +   A -

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kurban satış alanlarında gerçekleştirilen çalışma ile kurbanlık hayvanlar için parsel çizgileri çalışması yapıldı. Vatandaşlar, TOKİ girişindeki Yükselen Türkiye Anıtı yanındaki alanda kurbanlık hayvan alım ve satım hizmetini alabilecek. Kurban satış alanından yararlanmak isteyen vatandaşlar, Bilecik Belediyesi Tahsilat Servisi’nde gerekli işlem ve ödemeleri yaptıktan sonra kendisi için ayrılan alanda gerekli çalışmaları yapıp, koyunlarını satışa çıkarabilecek.

Pazar alanında bütün hayvanların sağlık ve diğer alanlardaki kontrolleri yapılacak

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından bütün kontrollerin yapılacağı pazar yerinde vatandaşlar için gerekli çalışmalar da tamamlandı. Vatandaşların kurban ibadetini en iyi şekilde yapmaları amacıyla gerekli tüm çalışmaların tamamlandığı alanda ayrıca satış için getirilen hayvanların sağlık ve diğer alanlardaki kontrolleri de yapılacak.