Kurulay Yılmaz’ın Son Kitabı Çıktı

Haber Tarihi : 28.06.2012 15:12:38 Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, araştırmacı yazar Kurulay Yılmaz, 7’nci kitabı olan “Bozüyük Alibeydüzü ve Sait Yılmaz” adlı kitabını okurlarla buluşturdu.
A +   A -

' En yararlı bilgi araştırma ile öğrenilen bilgidir' sözleriyle yola çıkan Yılmaz, kitabında Alibeydüzü köyü ve Sait Yılmaz’ın tanıtımı ile birlikte Çerkez kültüründen örneklere yer verdiğini söyledi.

Yılmaz, “Özellikle son yıllarda ana dil, gelenekler, kıyafetler, yemekler, folklor, tarihi geçmişi kısacası kültür büyük ölçüde unutulmuş ve kaybedilmiştir. Oysa gençlerimiz bu kültürü öğrenmek istemekte ve sevmektedirler. Ben de bu çalışmamla gençlerimize az da olsa bir ışık tutmak istedim. Kafkasya’dan gelmiş, Balkan Savaşı, 1’inci Dünya Savaşı ve Kurtuluş savaşlarına katılmış birçok şahsiyetle tanıştım. Onların bildiklerini paylaşıp bilmediklerini araştırarak bu kitabımı derledim. Kitabımın faydalı olmasını diliyorum” dedi.

Yılmaz’ın daha önceden yazdığı ‘Geçmişten Günümüze Kalanlar’, ‘Akılla Hesaplaşma’, ‘Geçmişten Günümüze Bozüyük’, ‘Bozüyük’te Mutfak Kültürü’, ‘Bozüyük Kasımpaşa Camii’, ‘Bozüyük’te Nur Saraylarının Sakinleri’ adlı 6 kitabı daha var .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !