Maaşını Alamayan İşçiler Eylem Yaptı

Haber Tarihi : 18.01.2014 14:20:46 Bilecik'in Bozüyük ilçesindeki bir seramik fabrikasında çalışan bir grup işçi, maaşlarını ve mesai ücretlerini alamadıklarını iddia ederek eylem yaptı.
A +   A -


Bilecik'te 7 aydır mesai ücretlerini, 2 aydır da maaşlarını alamadıklarını iddia eden işçiler adına konuşan Mustafa Kasap, mesai ücretlerini alamamalarına rağmen işlerin aksamaması için çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Kasap, yaptığı açıklamada, "Paralar ödenmeyince işten ayrıldık ancak halen paramızı alamıyoruz. İçeride çalışanlara da, 'Çalışırsanız çalışın, yoksa bırakıp gidin' diyorlarmış. Herkesin durumu belli. Kredi kartlarımıza faiz işliyor, bu vatandaş ev kirası veriyor, doğal gaz faturası ödüyor. Bunu kim karşılayacak? Bu durumlardan dolayı işi bırakan 100 kişi vardır. Bizim muhatabımız kim? Biz, alacağımızı istiyoruz. Gelsin birisi bize hesap versin. Doğal gazı kesik işçinin çocukları evde battaniyeye sarınıp oturuyor" dedi.

Mustafa Kasap, mağdur işçiler için bir avukat tutulduğunu ve pazartesi gününden itibaren yasal haklarını kullanacaklarını ifade etti.

Bir yetkili ile görüşmek için saatlerce fabrika önünde bekleyen işçiler, iş yeri şefi ile kısa bir görüşme yaptıktan sonra olaysız şekilde dağıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !