MHP Lideri Bahçeli, Söğüt'ten CHP'lilere Seslendi

Haber Tarihi : 10.03.2019 16:54:52 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim startını verdiği Bilecik’in Söğüt ilçesinde ’Millet İttifakı’na yüklenerek, "Zillet ittifakı Türkiye’ye karşı inancını kaybettiğinden kalben çoraklaşmış, kafa olarak çölleşmiştir. CHP-İP-HDP-SP-ÖDP beraberce aynı kervana girmişler, aynı kafilede yerlerini almışlardır. Atatürk’ün partisi terör örgütleriyle düşüp kalkmaktadır. CHP-HDP-İP arasında vahim paslaşmalar, ibretlik kucaklaşma sahneleri vardır ve ortadadır. FETÖ bunların yanındadır. CHP Genel Başkanı telaş ve korku içindedir. Yalan üstüne yalan konuşmaktadır. Gerçek CHP’lilere sesleniyorum, vazgeçin bu Kemal Kılıçdaroğlu’ndan" dedi.
A +   A -

MHP lideri Bahçeli, 31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri’nin startını Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklar olan Bilecik’in Söğüt ilçesinde verdi. İlk olarak Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazi’nin türbesini ziyaret eden Bahçeli, buradan miting yapacağı alana geçti. Mitingde halka seslenen Bahçeli, "Ne mutlu bizlere ki, ecdat yadigârı topraklardayız. Ne büyük bir bahtiyarlık ki, tarihi hatıralarımızı iliklerimize kadar hissediyoruz. Kutlu ceddimizin izinden yürüyor, iradesini temsil ediyoruz. Söğüt 720 yıldır sönmeyen beka meşalesidir. Söğüt 720 yıldır istikbalimize yön veren medar-ı iftiharımızdır. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nin hazırlık ve kampanya sürecinde ilk durağımız Söğüt’tür. Burayı tesadüfen seçmedik, buraya iş olsun diye gelmedik. Söğüt tırmandığımız zirvelerin yamacı, fetihlerimizin giriş kapısı, iftihar edilecek mazimizin şanlı bir sayfasıdır. Söğüt bir başlangıçtır, ama en hayırlı başlangıçlardandır. Söğüt ikinci Ergenekon’dur, ikinci Türeyiş Destanı’dır, yakın veya uzak coğrafyalara tebliğ edilen Oğuz Destanı’nın ağırlık merkezidir. Dağılmış, ufalanmış ve birliği bozulmuş son vatanımızın üzerine doğan umut güneşi, Türklüğün ülkü beşiğidir. Beyliklere bölünmüş, istilalara uğramış, kardeşliği zayıflamış, birlikte yaşama mefkûresi kesintiye uğramış yurdumuz Söğüt’le kendine gelmiş, Söğüt bilinciyle geleceğe uzanmıştır. İlhamımızı buradan alıyoruz. Gücümüzü tarihten kazanıyoruz. Sırtımızı sizlere yaslıyoruz. Söğüt varsa umut vardır, gölgesi hepimize yetecektir. Söğüt varsa huzur vardır, hükümran mazisi hepimizi gururlandıracaktır. Söğüt varsa kök vardır, kaynak vardır, kudret vardır, tamamı hamd olsun buradadır" dedi."Söğüt kazanırsa Türkiye kazanır, Söğüt kararlı olursa Türkiye’nin bahtı açılır"

31 Mart seçimlerine üç haftalık bir süre kaldığını hatırlatan Bahçeli, "400 çadırlık Türkmen obasının hedef ve ülküleriyle mücadelemizi sürdürüyoruz. Beka için milli karar, cumhur için istikrar, sağduyunun birlikteliği Cumhur İttifakı. Söğüt kazanırsa Türkiye kazanır. Söğüt kararlı olursa Türkiye’nin bahtı açılır. Söğüt Cumhur İttifakı derse Türkiye istikrar ve güvenlikle buluşur. Bu vesileyle Söğüt Belediye Başkan adayımız İsmet Sever’e, diğer ilçe belediye başkan adaylarımızla birlikte Cumhur İttifakı’nın muhterem adaylarına üstün başarılar diliyorum. Yapacağız, başaracağız, Bilecik’in yüzünü kara çıkarmayacağız. Söğüt’te, Yenipazar’da, Pazaryeri’nde, İnhisar’da, Osmaneli’de, Gölpazarı’nda, Bozüyük’te, Dodurga’da, Vezirhan’da, Bayırköy’de, elbette Bilecik merkezde hep birlikte tarih yazacağız. Soruyorum sizlere; Söğüt’e sahip çıkacak mısınız? Söğüt için iradenizi gösterecek misiniz? Milli bekamızın yanında duracak mısınız? Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek verecek misiniz? Allah hepinizden razı olsun. Günümüz kutlu olsun. Geleceğimiz aydınlık olsun" dedi."Milli bekamızı hedef alıyorlar, milli birliğimizi yıkmayı planlıyorlar"

Söğüt budur, işte ecdadımızın mirası bu kadar emin ve ehil yüreklere emanettir. İnşallah 31 Mart’ta Söğüt güvenilir bir iradeye geçecektir" dedi."Ey Söğüt, zillete kapılmamak, zayıf düşmemek için Cumhur İttifakı"

MHP lideri Söğüt, bir yanının Domaniç, bir yanının Söğüt olduğunu söyledi.

Aklında hep Türkiye olduğunu sözlerine ekleyen Bahçeli, konuşmasına söyle devam etti:

"Aynı zamanda Söğüt gönlümün burcudur, vicdanımın hisarıdır. Ey Söğüt, zalimlere direnmek için Cumhur İttifakı. Ey Söğüt, milli bekamızı tahkim ve temin için Cumhur İttifakı. Ey Söğüt, zillete kapılmamak, zayıf düşmemek için Cumhur İttifakı. Beka için milli karar, cumhur için istikrar. Bu alanı şereflendiren kardeşlerime tekraren soruyorum. Cumhur İttifakı’na evet mi? Milliyetçi Hareket Partisi’ne evet mi? Milli bekaya evet mi? Bir olmaya, iri olmaya, diri kalmaya, birlikte Söğüt olmaya evet mi? Ertuğrul neslinin devamı için, Türk asırlarının istikbali için Türkiye’nin yükselişi için güçlü bir evet mi? Bu evetlere zillet dayanamaz, bu evetler karşısında terör ve bölücülük şebekesi duramaz. Ne Kemali, ne Merali, ne Temeli. Bu evetler karşısında Türk düşmanları tir tir titrerler, hatta bununla da kalmazlar, kaçacak ve saklanacak yer ararlar. Cumhur, kaderine leke sürdürmeyecektir. İnancımız budur. Cumhur, tarihine ve talihine zincir vurdurmayacaktır. Heyecan ve hedefimiz bu şekildedir. Cumhur İttifakı, Türkiye’nin aydınlık geleceğidir. Cumhur İttifakı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin güvencesi ve güvenlik zırhıdır."

"Mahalli İdareler Seçimleri bir beka seçimidir"

Bahçeli, 31 Mart günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nin bir beka seçimi olduğunu anlatarak, "Sizlerin huzur, bereket, güvenlik ve istikrarınızın teminatı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Zillet yeni hükümet sisteminden rahatsızdır. Zillet yapılanlardan memnuniyetsiz, yıkımın meftunudur. Zillet 31 Mart’ta arzuladığı neticeyi alırsa sistem tartışmalarıyla ülkemizin önünü kesmeyi amaçlamaktadır. Bu zillette hayır yoktur, ufuk yoktur, Türkiye’yi düşünmek asla yoktur. Nerede husumet var zillet oradadır. Nerede fitne varsa zillet oraya yuvalanmıştır. Zillet İttifakı Türkiye’ye karşı inancını kaybettiğinden kalben çoraklaşmış, kafa olarak çölleşmiştir. CHP-İP-HDP-SP-ÖDP beraberce aynı kervana girmişler, aynı kafilede yerlerini almışlardır. Atatürk’ün partisi terör örgütleriyle düşüp kalkmaktadır. CHP-HDP-İP arasında vahim paslaşmalar, ibretlik kucaklaşma sahneleri vardır ve ortadadır. FETÖ bunların yanındadır. CHP Genel Başkanı telaş ve korku içindedir. Yalan üstüne yalan konuşmaktadır. Şuuru kapanmış, akıl ve izan ölçüleri tümden kaybolmuştur. Bir gün dediğini diğer gün inkar etmektedir. Sabah başka, akşam başkadır. CHP Genel Başkanı YPG’nin Türkiye’ye saldıracağına inanmıyor. Kaldı ki, YPG’yi vatanlarını savunan örgüt olarak görüyor. Daha fecisi ise sırtlarını YPG’ye dayayanlarla işbirliği yapıyor. CHP Genel Başkanı PKK/YPG’yi masum ve mağdur gösterecek kadar zıvanadan çıkıyor. Kılıçdaroğlu inanmaz bir üslupla YPG’yi kast ederek, ‘Onlar bize mi saldıracak’ sorusunu gitsin Kilis’te söylesin, gitsin Hatay’da söylesin, gitsin Şanlıurfa’da sormayı denesin. Söylediklerini tevil ve inkara kalkışmasın, zira her şey milletimizin gözü önünde cereyan etmektedir. YPG’nin nasıl bir katil ve terör örgütü olduğunu 94 roketli saldırıyı yaşayan aziz vatandaşlarımızdan öğrensin" dedi."Terör örgütleriyle dirsek teması olanlar Söğüt’ün yüzüne nasıl bakacak"

Zillet ortaklarının kulaklarının olduğunu ama duymadığını, gözlerinin olduğunu ama görmediğin anlatan Bahçeli, "Nitekim üç maymunu oynuyorlar. Iğdır Belediye Başkan adayı tarafından muhabbetle selamlanıyor. Gaflete bakınız, rezalete bakınız, açığa çıkan karanlık işbirliğine bakınız. HDP; İstanbul’da, Ankara’da, Antalya’da, Adana’da, Bursa’da, İçel’de, İzmir’de aday çıkarmıyor. Peki, kimi destekliyor, elbette CHP’yi, elbette İP’tir. Birbirlerine selam veremeyecek durumda olan partileri bir araya getiren motivasyon nedir? Bunlar nasıl olmuştur da ittifak kurmuşlardır?CHP ve İP’in belediye meclis üyesi adayları nerede ve kimlerin müdahalesiyle tanzim edilmiştir. Olan şudur: Kandil isim vermiş, CHP yazmıştır. Kandil önermiş, İP tamam demiştir. Netice olarak zillet ete kemiğe bürünmüştür. Türk milleti bu zehri yutmaz, Söğüt bu tuzağa düşmez, Allah’ın izniyle de düşmeyecektir" dedi."Gerçek CHP’lilere sesleniyorum, vazgeçin bu Kemal Kılıçdaroğlu’ndan"

Bahçeli, son olarak CHP’lilere seslenerek, "Gerçek CHP’lilere sesleniyorum, vazgeçin bu Kemal Kılıçdaroğlu’ndan. Merhum Abdürrahim Karakoç ne diyordu, ’Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar, Hakk’tan, hakikatten yana bakın siz.’ Cumhur İttifakı haktan, hakikatten, halktan yana bakıyor. Cumhur İttifakı Türk milletinin safında duruyor. Cumhur İttifakı tarihin doğru yerinden meseleleri kavrıyor. Şimdi sizlere son kez soruyorum. Vatana sahip çıkacak mısınız? Bayrağa sahip çıkacak mısınız? Bekamıza omuz verecek misiniz? Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek verip, yol açıp, Söğüt’ün umutlarını helal oylarınızla canlandıracak mısınız? Söğüt Seramik Fabrikasının işçi alacaklarının ödenmesi, seramik fabrikalarına alternatif olacak yeni sanayi sektörlerinin getirilmesi, organize sanayide yeni fabrikaların kurulması, Turizmin geliştirilmesi konularında elimizden ne geliyorsa yapmaya söz veriyoruz. Belediye başkan adayımızın seçildiği andan itibaren gecesi gündüzü Söğüt olacaktır. Belediyenin kapıları 24 saat açık kalacaktır. Zorda kalanlara el uzatacağız. Darda kalana ümit olacağız. Söğüt’ün huzuru için varız. Söğüt’ün haysiyeti için varız. Söğüt’ün refah ve gelişmişliği için yarım kalan hizmetin tamamlanması için belediyeye bir kez daha talibiz. Biliyoruz ki, bir selam bin hatır eder. Bir dokunuş bin gönüle değer. Biri bilmeyen bini hiç bilmez. Söğütlü kardeşlerimin tamamını kucaklayacağız. Cumhur İttifakı’nın halis ve tertemiz hedefleriyle buluşturacağız. İman varsa imkân vardır, bunu unutmayacağız. Belaya sabır, nimete şükür, kadere rıza, Söğüt’e vefa gösterip çok çalışacağız, mutlaka kazanacağız, 720 yıllık ruhu muhafaza edeceğiz. Gayret bizden, takdir sizlerden. Sefer bizden, zafer Allah’tan. Yükümüz ağır, işimiz çetin, gücümüz kıla bağlı, ne var ki yardımcımız Cenab-ı Allah’tır, güvenimiz ise iradelerinden asla kuşku duymadığımız Söğütlü kardeşlerimdir" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !