Motosikletli Gruptan Türbe Ziyareti

Haber Tarihi : 10.05.2018 11:17:41 İstanbul'dan yola çıkan 35 motosikletli, Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret etmek için Söğüt'e geldi.
A +   A -

İstanbul'daki iki motosiklet kulübünün üyelerinden oluşan 35 kişilik grup, Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret etmek için Bilecik'in Söğüt ilçesine geldi.

İki dernek adına AA muhabirine açıklama yapan Engin Somsa, İki Teker Kardeşliği ve Osmanlı Motorcular kulüpleri olarak bu ziyareti her yıl yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Amaçlarının, Osmanlı'nın temellerinin atıldığı yerlerin, ecdadın gelecek nesillere tanıtılması olduğunu belirten Somsa, "Bundan sonra da inşallah böyle ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Dün akşam geldik, oba çadırında kaldık. O maneviyatı yaşamaya çalıştık. Kur'an-ı Kerim okuduk, dualarımızı ettik. Buradan da Şeyh Edebali Türbesi'ne gideceğiz. Akşama ayrılacağız." dedi.

Grupta yer alan 15 Temmuz gazisi Hüsamettin Sarı da "Daha önce Çanakkale'ye gittik. Bugün de Ertuğrul Gazi Türbesi'ne dedemizi ziyarete geldik. Bize bu günleri bırakan ecdadımızı her zaman anmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

İlçeye konvoy halinde giren ve türbede Kur'an-ı Kerim ve dua okuyan üyeler, vatandaşların ilgisini çekti.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !