Öğrenciler Trafik Dedektifi Oldu

Haber Tarihi : 29.11.2018 10:16:28 Osmaneli Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personeli tarafından Osmangazi İlkokulu 2. sınıf öğrencilerine trafik dedektifi eğitimi verildi.
A +   A -

Osmaneli Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğünün ortaklaşa hazırlamış olduğu proje Osmangazi İlkokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Mustafa Bozkurt tarafından çocuklara sunum yapıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan polis memuru Bozkurt, “Eğitimlerde, öğrencilere güvenli oyun alanları, emniyet kemeri kullanımı, yaya güvenliği ve trafikte görme, görülme kuralları hakkında bilgiler veriliyor. Öğrencilerin kendilerinin trafik kurallarına uyma şartı, trafik dedektifi olarak ailelerini ve çevresindeki trafik kural hatası yapan sürücülerin uyarılması yönünde öğrenciler yetkilendirildi. Trafikte hata yapanları gördüklerinde anne ve babaları dahi olsa uyarmaları ve kurallara uymayanları sınıf öğretmenleri vasıtası ile trafik denetleme şube müdürlüğüne bildirmeleri istenildi. Eğitim sonunda öğrencilere "trafik dedektif kartları" takdim edilerek trafikte sorumlu davranmaları yönünde temennide bulunuldu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !