Öğrencilerden Minibüs Ücreti Zammına Tepki

Haber Tarihi : 14.02.2018 11:34:32 Bilecik'te Şeyh Edebali Üniversitesinde bir grup öğrenci minibüs ücretlerine yapılan zammı şehir merkezine yürüyerek protesto etti.
A +   A -

Bilecik'te, Şeyh Edebali Üniversitesinde öğrenim gören bazı öğrenciler, minibüs ücretlerine yapılan zam ile araç sayısının yetersizliğine tepki göstermek amacıyla şehir merkezine kadar yürüdü.

Geçen hafta 1,5 lira olan minibüs ücretlerinin 1,75 liraya çıkması ile sefer sayılarının azlığından şikayet eden bir grup öğrenci, üniversite yerleşkesinden kent merkezine yürüyerek protestoda bulundu.

Öğrenciler, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Minibüs ücretleri 1,5 liradan 1,75 liraya çıktı. Yeterli araç yok. Minibüs sayısının arttırılmasını istiyoruz. Yetkililerden sorunumuza çare bulmalarını istiyoruz." ifadesini kullandı.

M Plakalılar Derneği Başkanı Tuncay Gülay ise bir mağduriyet söz konusu olmadığını savunarak, şunları söyledi:

"Dakikada bir kalkan araçlarımız var. Minibüsler çarşı merkezine boş gidiyor. Pazartesi fiyatlara zam geldi, öğrenciler sosyal medyadan da buna tepki gösterdi. Onların can güvenliği bizim için çok önemli, elimizden gelini yapıyoruz."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !