Öğrencilerden Teknoloji Tasarım Sergisi

Haber Tarihi : 08.06.2012 12:29:46 Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Zafer İlköğretim Okulu’nda öğrenciler tarafından yapılan resim ve teknoloji tasarım ürünleri sergisi açıldı.
A +   A -

2 gün süreyle okulun çok amaçlı salonunda açık kalan sergide, resim öğretmeni Murathan Kesici ve teknoloji tasarım öğretmeni Celal Aratoğlu rehberliğinde, öğrencilerin yapmış oldukları resim ve teknoloji tasarım ürünleri ile birlikte fotoğraflar görücüye çıktı. Okul Müdürü İsmail Çoma, sergilenen ürünlerin muhteşem olduğuna dikkat çekerek, sergilenen işlerin aileler için gurur kaynağı olduğunu kaydetti.

Resim öğretmeni Murathan Kesici ise okul sınırlarının dışında sergi açmayı uygun görmediklerini ifade ederek, alışveriş merkezlerinde öğrenciler tarafından açılan sergilerin gayesine hizmet etmediğini öne sürdü.

Grafik ve heykel dallarında da kendini ispatlamış olan resim öğretmeni Kesici, günümüzde sanata yeterince değer verilmediğine vurgu yaparak, “Milletlerin medeniyet ve ekonomik gelişmişlik seviyesi tarih boyunca sanatlarıyla ölçülmüştür. Anacak günümüzde modern çağın kültürel erozyonu sonucu, eline dijital kamerayı alan kendini fotoğraf sanatçısı, biraz bilgisayar kullanmayı bilen kendini grafiker sanıyor. Günümüz Türkiye’sinde sanata ne kadar değer verildiği aşikar. Sanata verdiğimiz değer düşünülürse geldiğimiz medeniyet seviyesi kolayca anlaşılır” dedi.

Öte yandan Kesici, ilerleyen yıllarda ebru ve hat sanatı konusunda da kendi kişisel sergisini açmayı planladığını ve ilerleyen günlerde Bozüyük’te yayın hayatına başlayacak bir reklam dergisinde sanat editörlüğü yapacağını bildirdi .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !