Öğrencilere Polislik Mesleği Anlatıldı

Haber Tarihi : 17.01.2018 15:40:43 Bilecik’in Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İMKB Anadolu Lisesinin ortak çalışmasıyla 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri polislik mesleği hakkında bilgilendirdi.
A +   A -

Okulun konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, öğrencilere polislik mesleğini tanıttı. Müdür Güner, kolluk, polisin tanımı, polisin görevleri, Polis Meslek Yüksek Okullarına giriş şartları konusunda bilgiler verdi. Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nin tanıtımı ve görevleri hakkında bilgilendirmeler yaptı. Ayrıca internet güvenliği, internet ve iletişim üzerinden meydana gelen dolandırıcılık olaylarından bahsetti. İnternet üzerinden yaşanabilecek dolandırıcılık olaylarına karşı neler yapılabileceği konusunda bilgiler vererek korunma yöntemlerini anlattı.

Bilgilendirme sonrasında İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner tarafından öğrencilerin soruları cevaplandırıldı. Programa Okul Müdürü Halil Ünal ile birlikte bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.