Öğrencilere Sözlü Taciz İddiası

Haber Tarihi : 08.02.2016 17:30:51 Geçtiğimiz ay öğrencilerini sözlü taciz ettiği iddiasıyla hakkında adli ve idari soruşturma açılan Gölpazarı Güner Orbay Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü, Afyonkarahisar’a tayin edildi.
A +   A -

İddialara göre, sözlü taciz ettiği iddiasıyla ilgili açılan idari soruşturma kapsamında okula gelen 2 müfettiş yaklaşık 95’e yakın kız öğrencinin ifadesine başvurdu. Bu sırada görevinden alınan Yenipazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne atandı. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından Şahin, Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesindeki bir okula branşı olan meslek öğretmeni olarak tayin edildi. Tayin yazısının Yenipazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne iletildiği, ancak sömestri tatili dolayısı ile kararın Mehmet Şahin’e tebliğ edilemediği öğrenildi.

KARAR BUGÜN TEBLİĞ EDİLDİ

Konu hakkında telefonla İHA muhabirin aradığı Yenipazar İlçe Mili Eğitim Müdürü Tuncay Yıldırım, kendilerinin Yenipazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne tayin kararın tebliğ ettiklerini söyleyerek, "15 tatilden dolayı okulların kapalı olması sebebiyle bugün Mehmet Şahin’e okul idarecisi tarafından tayin kararın tebliğ edildi" dedi.

BAZI ÖĞRENCİLER DESTEK OLMUŞTU

Öte yandan, geçtiğimiz aylarda Güner Orbay Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun olan birkaç eski öğrencisi müdürlerine sahip çıkarak, okul bahçesinde bir basın açıklaması yapmışlardı.

KARARA İTİRAZ EDECEK

İddialarla ilgili idari soruşturmanın bittiği ve adli soruşturmanın devam ettiği belirtilirken, konu hakkında Mehmet Şahin’in herhangi bir açıklama yapmak istemediği, alınan idari karara ise itiraz edeceği öğrenildi.