Organik Yumurta Daha Sağlıklı

Haber Tarihi : 20.02.2018 15:47:04 Bilecik’te kurulan pazarda tanesi 60 kuruşa köy yumurtası satan Hasan Kalaç, marketlere karşı az da fiyatı yüksek olan yumurtalarının daha sağlıklı olduğunu anlatarak, "Marketten 40 kuruşa alacağınız yumurta yerine 60 kuruşa organiğini alın" önerisinde bulundu
A +   A -

Bilecik’in Gölpazarı ilçesine bağlı Üyük köyünden topladığı köy yumurtasını her hafta başı Hürriyet Mahallesine kurulan Kapalı Pazar’a getiren Hasan Kalaç, bu tadı bilenlerin asla marketten yumurta almayacağını söyledi.

Vatandaşlara bir de uyarıda bulunan Kalaç, "Marketten 40 kuruşa alacağınız yumurtayı gelin bizden 60 kuruşa alın, evde çocuklarınız organik yumurta yesin. Bizim bu yumurtalar köydeki tavuklardan. O tavuklar köyde sabahtan akşama geziyor. Gezen tavuk yumurtası daha sağlıklı olur. Sattığımız yumurtaların hepsi günlük. Haftada bir kez geliyoruz pazara ve o gün getirdiğimiz yumurtalar bitiyor. En sağlıklı olanı köy tavuğu ve onun yumurtasıdır. Gıda, lezzet ve vitamin onda. Köy yumurtasını özellikle çocuklara tavsiye ediyorum" dedi.