Osmaneli'de Fırınlar Zabıta Ekiplerince Denetlendi

Haber Tarihi : 18.07.2013 11:27:05 Osmaneli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı münasebetiyle ilçede faaliyet gösteren pide ve ekmek üreten fırın ve unlu mamul üretim yapan işyerlerini denetledi Denetimlerle ilgili bilgi veren Osmaneli Belediye Başkanı Mehmet Isıkan, “Halkın sağlığı her şeyden önemli.
A +   A -

Denetimler sıkı bir şekilde yapılıyor. Esnafımızın uyarıları dikkate aldıklarını görüyoruz. Hijyen kurallara uyan tüm esnafıma teşekkür ediyorum. Zabıta ekiplerimizin denetimleri devam edecek. Halkımızın sağlığını korumak amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Belediye Sağlık İşler Müdürü Abdullah Tetik ve Zabıta Memuru Lütfi Cansız ise, denetimler sırasında nelere dikkat ettikleriyle ilgili olarak "Denetimler sırasında temizlik konusuna özellikle önem veriyoruz. Temizliğe gerekli özeni göstermeyen işyeri sahiplerini önce uyarıyor, daha sonra yasal işlem yapıyoruz. Fırınlarda üretim koşullarını da değerlendiriyoruz. Fiyat listesindeki gramajla satışa sunulan ekmeklerin ve pidelerin gramajlarının tam olup olmadığını terazide tartarak kontrol ediyoruz. Yapılan denetimlerin ardından eksiklikleri bulunanlara tamamlamaları için süre veriyoruz. Yeniden yaptığımız kontrollerde aynı eksikleri gördüğümüz zaman tutanak tutuyoruz, yasal ve cezai işlem başlatıyoruz” dediler.

Zabıta yetkilileri, ilçedeki tüm fırın ve unlu mamul üreten işletmelerin gramaj ve hijyenik koşullarına uygun çalıştığını belirterek, "Fırınlardaki denetlemeler sırasında herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır. vatandaşın sağlıklı, hijyenik ortamlarda üretilmiş ekmek alıp yiyebilmeleri için bu denetimlerin aralıksız devam edecektir" diye belirttiler.