Osmaneli'de Kan Bağışı Kampanyası

Haber Tarihi : 25.09.2014 12:32:06 Bilecik'in Osmaneli ilçesinde, Eskişehir Kızılay Kan Merkezi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi.
A +   A -


Hükumet Konağı bahçesine kurulan çadırdaki kampanyanın 3 gün süreceği belirtildi. Dr. İsmail Köylü, kampanyaya olan ilgiden ötürü memnun olduklarını belirterek, bu bağışların artmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Kan bağışının ihtiyaç sahipleri için önemli bir yaşam kaynağı olduğunu hatırlatan Köylü, 18-65 yaş arası sağlıklı herkesten kan bağışında bulunmasını istedi. Dr. Köylü, "Kan, bağışta bulunulduktan sonra insanlar tarafından tekrar üretilebilen, ihtiyacı olan kişilerin ise önemli bir yaşam yaşam kaynağıdır. Bundan dolayı sağlık problemi olmayan herkes kan bağışında bulunarak bir hayat kurtarabilir. Yapılan kan bağışları özellikle acil kan ihtiyaçlarıyla devamlı kan hastalığı bulunan kişilerde kullanılmakta. Kızılay olarak bizim amacımız bu tür bağışlar ile gönüllü kan bağışçısı sayısını artırmak ve daha çok kan ihtiyacı olan kişilere yardımcı olabilmek. Sağlık problemi bulunmayan herkes kan verebilir" dedi.

Erkeklerin yılda 4, kadınların ise yılda 3 defa kan bağışında bulunabileceğini anlatan Köylü, şunları da kaydetti:
"Şeker ve tansiyon hastaları ilaçlarını kullanarak kan bağışı yapabilir. Kan bağışı için gelenlerin mutlaka tok karınla gelmesini istiyoruz. Kan almadan önce biz de gerekli muayeneyi yapıyoruz."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !