Osmaneli'de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Projeleri Sergisi

Haber Tarihi : 25.05.2018 13:02:44 Osmaneli Nilüfer Hatun Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında hazırladıkları 20 projelerini sergiledi.
A +   A -

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında ülkede bilim ve kültürün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme amacı için Osmaneli Nilüfer Hatun Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi yaptıkları birbirinden ilginç buluşları sergilediler. Açılış töreninde konuşan okul müdürü Ramazan Körtepe, fuarda sergilenen 20 projenin kısa bir sürede hazırlandığını ve projelerin bilimsel ölçütlere göre büyük bir titizlikle seçildiğini söyledi.

Okul Müdürü Körtepe, “Öğrencilerimiz çok ciddi emek sarf ettiler, öğretmenlerimiz her aşamada onlara danışmanlık yaptılar ve bu güzel atmosferi oluşturdular. Bu fuarı tertip etmede en önemli kazancımızın öğrencilerimizin öz güvenlerine yapmış olduğu katkı olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen bütün öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından öğrencilerin hazırladığı fuarın açılışı yapıldı. Fuarın açılışını ilçe Kaymakamı Edip Çakıcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Güsamettin Erdoğan, Osmaneli Belediye Başkan Vekili Melih Yavuz, Meslek Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Hasan Yamık, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Tahsin Yazır ve Halis Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışın ardından öğrencilerin hazırlamış olduğu birbirinden ilginç buluşların olduğu stantları gezen Kaymakam Edip Çakıcı ve beraberindeki katılımcılar öğrencilerden bilgiler aldılar.