Osmaneli Kaymakamı Çakıcı'dan '10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü' Mesajı

Haber Tarihi : 09.11.2017 10:38:57 Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, ’10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
A +   A -

Kaymakam Edip Çakıcı mesajında, Cumhuriyetin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Ulu Önder Atatürk’ü, ölümsüzlüğe uğurlandığı günün 79’uncu yıl dönümünde minnet ve şükranla andıklarını belirtti.

Çakıcı mesajının devamında ise şu ifadelere yer verdi: "Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir. Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır. Atatürk’ün bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız. O’na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.”


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !