Osmaneli'nde Yeni Bir Tesisinin Temelleri Atıldı

Haber Tarihi : 09.08.2018 13:56:43 Ekonomik imkanları, lojistik konumu ile dikkat çeken ve son dönemde sıkça yatırımların yapıldığı Bilecik’e bir plastik fabrikasının ikinci etabının temelini atıldı.
A +   A -

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde, 9 dönümlük alana atılan ve 50 kişiye istihdam imkanı sağlayacak fabrikanın temel atma törenine, Vali Tahir Büyükakın, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Kaymakam Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Münür Şahin, Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Keskin ile davetliler katıldı.

Vali Tahir Büyükakın, Vatan Plastik yönetici ve çalışanlarını tebrik ederek, Bilecik’in Türkiye’nin kalkınmasında önemli bir kilometre taşı olduğunun altını çizdi. Büyükakın, üretim tesislerinin faaliyete geçmesi, firmaların yatırım atakları ve üretme süreçlerinin genişlemesinin kendisine gurur verdiğini dile getirerek sözlerine şöyle devam etti;

"Yıllarca ekonomi üzerine ihtisas yaptım ve şu an gördüğümüz döviz hamleleri, ekonomik problemler tamamen spekülatif, gerçeğe dayanan rasyonel olan hiçbir tarafı yok. Gerçek olan, şu an gördüğünüz bu yatırımdır. Gerçek olan üretimin ülkemize, Bilecik’e getireceği gelir de gelecektir. Ben Bilecik’e kefilim. Bilecik’in gerek stratejik konumu gerekse yerel ve genel yöneticilerindeki azmi ve böyle vatanını seven işverenlerle birleştiğinde göreceksiniz gelecek 10 yıl içinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 10 şehri içinde olacağız. Bilecik’in gelişmesinin önünde hiçbir engel yok. Buradan huzurlarınızda Behruz Vatandost’a çabalarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Yatırım, memleketimize ve milletimize hayırlı olsun."

Vatan Plastik sahibi Vatandost ise Bilecik’te yatırım yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, 1957 yılında kurdukları tesisin her geçen gün daha iyiye giderek istihdam ve üretim fırsatı sunduğunu, hedeflerinin her zaman daha iyiye ulaşmak olduğunu söyledi.Kaymakam Çakıcı ve Belediye Başkanı Şahin’in konuşmasının ardından yapılan dualarla fabrikanın temeli atıldı.