Osmanelide Sağanak Yağış

Haber Tarihi : 07.06.2014 11:55:04 Bilecik’in Osmaneli ilçesinde üç gün önce başlayan sağanak yağış, cadde ve yollarda su birikintisine neden olurken, araç sürücülerine ve Osmaneli halkına zor anlar yaşattı.
A +   A -


Tüm yurdu etkisi altına alan sağanak yağış Bilecik Osmaneli ilçesinde de etkili oldu. Üç gün önce başlayan sağanak yağış, ilçede bazı bölgelerde su birikintisine neden oldu. Günler öncesinden kışlık giysilerini raflara kaldıran vatandaşlar, sabah saatlerinde karşılaştıkları yağmur sebebiyle şemsiye ve kışlık elbiseleriyle yağmurdan korunmaya çalıştı. Rüzgârla etkisini arttıran sağanak, bazı iş yerlerinde küçük çaplı hasarlara neden olurken, yollarda biriken yağmur suyu da sürücülere ve Osmaneli halkına zor anlar yaşattı.

Yağan sağanak yağışın bir değerlendirmesini yapan Osmaneli Ziraat Odası Başkanı Ertuğrul Ünver, yağan sağanak yağışın ilçede erik ve kiraz yetiştiren çitçilere zor anlar yaşattığını belitti. Yetiştirdikleri erik ve kirazları yağan yağmurdan dolayı zamanında toplayamadıklarından dolayı erik ve kiraz meyveleri dalında çatladığını dile getiren Ünver köylülerin pazara getirdikleri erik ve kirazları sergilerde görünce çitçilerle bir süre sohbet etti. Ünver yağan sağanak yağış sebebiyle erik, kiraz gibi meyvelerin yüzde 40-yüzde 50 gibi zarar gördüğünü bundan dolayı da çiftçiler ürünlerini satmakta zorlandığını dile getirdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !