Pazaryeri'nde 'Afrika'ya Su Kuyusu' Kermesi

Haber Tarihi : 11.05.2018 17:03:35 Bilecik'in Pazaryeri Şehit Zafer Koyuncu İmam Hatip Ortaokulu'nun "Afrika’da Pazaryeri İlçesinin Bir Su Kuyusu Bulunsun" projesine destek için kermes açıldı.
A +   A -

Açılışta konuşan okul müdürü İslam Özkul, "Bizler burada su kaynaklarını rahat rahat kullanırken dünyanın birçok yerinde bir yudum suya hasret insanları görmezlikten gelemeyiz. Bu yüzden Afrika’nın her hangi bir bölgesinde Pazaryeri ilçesinin de bir su kuyusu olsun istedik. Pazaryeri Şehit Zafer Koyuncu İmam Hatip Ortaokulu ve ilçe milli eğitime bağlı diğer okullarla beraber kampanya düzenledik. Kermesten toplanan gelirler ile bağışları bir araya getirerek Sadaka Taşı Derneği vasıtasıyla hayırlı bir işi hayata geçirmiş olacağız." dedi.

İlçe Müftüsü Ömer Ahmet Kayalı'nın duasıyla yapılan kermes açılışına, Orman ve Su İşleri Müsteşar Yardımcısı Mustafa Eldemir, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Köroğlu, İlçe Emniyet Amir vekili İnan Kılıçoğlu, daire ve okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !