Pazaryeri‘nde Çömlekçilik Şenliği

Haber Tarihi : 04.07.2011 Bilecik‘in Pazaryeri ilçesinde bu yıl 9‘uncusu yapılan Kınık Çömlekçilik Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
A +   A -

Kınık köyünde yapılan şenliklere Vali Yardımcısı Hasan Kayhan, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Şafak Karakoç, Kaymakam Vekili Fatih İzmirli, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ile sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Şenliklerde konuşan Vali Yardımcısı Kayhan, Kınıklıların cana yakın, misafirperver ve geleneklerini yaşatmaya çalışan insanlar olduğunu söyledi.

Böyle faaliyetlerle sanata olan ilginin arttığını kaydeden Kayhan, "Kınık çömleğini tanıtarak köy ekonomisine katkı sağlıyoruz. Kınık köylülerini toprağa değer verme ve sanata katkıları açısından kutluyorum. Toprağı ve taşı yerinde değerlendirmek çok önemli. Şenlikler birlik ve beraberlik günüdür" dedi.

Şenlikte çömlekçilik fotoğraf ve el sanatları sergisi açıldı. Şenlik, Eskişehir Gençlik Merkezi folklor ekibinin gösterileri ve mahalli sanatçıların konserleriyle sona erdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !